ایده هایی برای کاغذ دیواری آشپزخانه

در فضایی که در آن آشپزی می کنید، با نقش، رنگ و مصالح متفاوت، به شیوه ای متفاوت و جذاب، هویت بدهید. اگر از کاشی های سفید و ساده آشپزخانه خسته شده اید و می خواهید تغییری اساسی در آشپزخانه ایجاد کنید و به اصطلاح به آن هویت بدهید، ایده های زیر را نیز از نظر بگذرانید. شاید رنگ ها و خلاقیت های بکار رفته در آنها به کارتان بیایند.

 • پس زمینه هندسی: این مدل پس زمینه هم هوشمندانه است و هم جسورانه و چشمگیر و قطعاً نقطه کانونی توجه در آشپزخانه شما خواهد شد. می توانید همین نما را با کاشی های رنگی نیز خلق کنید.
 • . رنگ روشن پشت قفسه های باز: هر کسی می تواند این ایده را اجرا کند، فقط باید درهای کابینت را در بیاورید و پشت کابینت ها یا قفسه ها را به رنگ روشنی نقاشی کنید. یادتان نرود که رنگ دیوار را نیز با آن هماهنگ کنید.
 • پس زمینه زیگزاگی: طرح زیگزاگی ساده با رنگ های سفید و سبزآبی، نمایی باطراوت و جالب در آشپزخانه خلق می کند. ظروف زرد روی اجاق در تضاد زیبایی با رنگ پس زمینه هستند و پالت رنگی آشپزخانه را جذاب کرده اند.
 • عکس برگردان شیک: عکس برگردان های درشت این روزها طرفدار پیدا کرده اند و در هر بخشی از خانه می توانید آنها را روی دیوار بچسبانید. آشپزخانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. عکس برگردانی با موضوع مربوط به آشپزخانه پیدا کنید و آن را روی یک دیوار نصب کنید.
 • دیوار پر از مگنت: یخچال های استیل نیز این روزها مد شده اند، بنابراین مناسب ترین جا برای چسباندن یادداشت، کارت پستال و نقاشی های کودکان هستند. در ضمن می توانید یکی از دیواره های آن را به دیوار مگنت تبدیل کنید. این کار نیز روش دیگری برای هویت دادن به آشپزخانه است.
 • کاغذ دیواری: شاید کسی انتظار طراحی داخلی آشپزخانه نداشته باشد و داشتن دیواری با پوشش کاغذ دیواری در آشپزخانه یکی دیگر از ایده های خوب برای هویت بخشیدن به آن است. در بیشتر موارد کاغذ دیواری را به دیوار پشت اجاق گاز می چسبانند و پوششی از Plexiglas یا جلای خاص روی آن می زنند تا مقاومت بیشتری داشته باشد. کاغذ دیواری برای آشپزخانه های کوچک گزینه هوشمندانه ای است زیرا با کمک خطای دید، آن را فراخ تر نشان می دهد.
 • ترکیب رنگ و نقش: چرا باید فقط یک رنگ یا یک نقش را انتخاب کنیم در حالیکه می توانیم هر دو را یک جا داشته باشیم؟ این آشپزخانه با ترکیب رنگ صورتی گرم در پشت کابینت ها و یک کاغذ دیواری جسورانه، پر از خلاقیت و جسارت شده است.
 • یخچال را با یک دیوار هماهنگ کنید: این آشپزخانه کوچک و زیبا منبع خلاقیت و هویت است. یخچال اسمگ صورتی کوچکی با دقت زیر کابینت ها جا داده شده و پس زمینه کابینت ها را شبیه به تخته رنگ آمیزی کرده اند. شما نیز می توانید دیوار پشت یخچال یا اجاق گاز را با رنگ آن تطبیق دهید.
 • گچ و بتون: روی پس زمینه یکی از دیوارهای آشپزخانه را تبدیل به تخته سیاه کنید و با نقاشی های خاص خودتان و یادداشت ها و لیست ها روی آن را پر کنید. کفپوش بتونی نیز سطح خوبی برای نوشته های گچی است.
 • لینولئوم زیگزاگ: این نیز روش جالبی برای استفاده از کاشی های لینولئوم ارزان قیمت به دو رنگ و استفاده از طرح زیگزاگ بجای طرح ساده و صاف است.
 • کفپوش شطرنجی رنگی: این کفپوش شبیه طرح شطرنجی سیاه و سفید کلاسیک است، ولی با رنگ های سبز و آبی به روز شده است. ابتدا باید کل کفپوش را با یک رنگ نقاشی کنید و پس از خشک شدن رنگ اول، طرح شطرنجی را با رنگ دوم آغاز کنید.
 • کاشی های پرسی سقف: این آشپزخانه زیبا در فلوریدا ثابت می کند که یک سبک شیک و بینظیر به خرج زیاد نیاز ندارد. قفسه های سفید و ساده، کابینت های ابتدائی و جزیره چوبی خرج چندانی ندارند. سقفی از کاشی های پرسی و کانترهای مرمری هستند که نقطه کانونی در این آشپزخانه هستند و به آن هویت می دهند.