برای اتاق خواب کودک چه کاغذ دیواری انتخاب کنیم؟

چه رنگ دیواری را با پرده های تیره ست کنیم؟

یکی از ارکان مهم در دکوراسیون اتاق کودک، انتخاب رنگ مناسب برای دیوار است. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که برای اتاق خواب رنگارنگ کودکمان چه کاغذ دیواری مناسب تر است؟

بهترین رنگ برای دیوار اتاق کودک چه رنگی است؟

سوال کاربر :

اتاق بچه های من از وسایل های چند رنگ مختلف مثل قرمز و بنفش و صورتی و سفید و کرم و پرده های مشکی ساده چیده شده. میخوام یه رنگ مناسب برای دیوار انتخاب کنم. شما چه رنگی رو پیشنهاد می کنین؟

جواب :

چرا رنگ مشکی را برای پرده اتاق خواب بچه ها انتخاب کردید؟

اگر دلیلش نور زیاد اتاق بوده است می توانستید از دو یا حتی سه لایه پرده که به ترتیب از جنس ضخیم تا نازک و توری باشند استفاده کنید چرا که یکی از نیازهای اتاق کودکان نور است.

با توجه به رنگ های استفاده شده در اتاق خواب بچه ها حدس می زنم که باید دختر باشند. شما سه گزینه برای انتخاب دارید:

از اونجایی که تعداد رنگ های موجود در اتاق خواب بچه ها زیاد است بهتر است رنگ جدیدی را اضافه نکنید و یکی از رنگ های استفاده شده در اتاق خواب که کمترین حجم را دارد ( تعداد وسایل کمتری از آن رنگ داریم) را با قدرت کمتر ( قرمز کم رنگ، بفش کم رنگ، صورتی کم رنگ) برای دیوارها استفاده کنید.

استفاده از استیکرها برای جذاب کردن دیوار اتاق کودک

 اگر رنگ دیوارها سفید یا کرم است می توانید از استیکر متناسب با اتاق و سن بچه ها در روی یکی از دیوارها استفاده کنید.

استفاده از کاغذ دیواری طرح دار برای دکوراسیون اتاق کودک

استفاده از کاغذ دیواری با نقوش ظریف و رنگ های روشن برای تمام دیوارها و یا نقش هایی مانند جنگل و آسمان و دریا برای یک یا دو دیوار

دکوراسیون اتاق کودک با الهام از شخصیت های کارتونی مورد علاقه اش

در دکوراسیون اتاق خواب بچه ها مساله ای که بسیار مهم است البته با توجه به سن بچه ها، خلاقیت و هیجان و راحتی است. یک ایده فوق العاده برای بچه ها می تواند شخصیت دادن به اتاق با توجه به علایق و سن و سال و جنسیت بچه ها باشد. مثلا اگر دو فرزند شما در یک اتاق هستند می توانید تخت خواب و روتختی و دیوار سمت هر یک از آنها را به صورت جداگانه چیدمان کنید و یا اگر علایق متفاوتی ندارند می توانید کل اتاق را با توجه به مثلا کارتون یا فیلم مورد علاقه شان چیدمان کنید، پسرهایی که دوست دارند اتاق و تخت خوابشان شبیه دزدان دریایی باشد یا دخترهایی که عاشق پرنسس یخی هستند.