کاغذ دیواری براساس کاربرد

کاغذ دیواری پوستری

کاغذ دیواری پوستری

کاغذ دیواری پوستری نوعی از کاغذ دیواری ها هستند که برروی آنها تصاویر مختلفی بوسیله پرینترهای سه بعدی چاپ می گردد. این کاغذ دیواریها به دلیل تنوع بالایی از تصاویر و با دارا بودن قابلیت تعیین سایز در اکثریت مواقع به یکی از پرطرفدارترین دیوارپوشهای حال حاضر تبدیل شده اند.
انواع کاغذ دیواری پوستری بر اساس سایز

کاغذ دیواری های پوستری بر اساس سایز قابل تغییر و یا سایز ثابت به دسته تقسیم می شوند.
کاغذ دیواری پوستری با سایز قابل تغییر

کاغذ دیواری پوستری با سایز قابل تغییر نوعی از کاغذهای دیواری پوستری هستند که با توجه به درخواست مشتری بر اساس دیوار مورد نظر به همان اندازه چاپ می شوند و هیچ محدودیتی ندارند (البته به کیفیت عکس مورد نظر بسیار مربوط می شود) این کاغذ ها بصورت رلی چاپ شده و کنار هم قرار می گیرند.
کاغذ دیواری پوستری با سایز ثابت

این نوع از کاغذ دیواریها بصورت پنل های ثابت بوده و سایز آنها بصورت ثابت در چند سایز متفاوت ارائه می شود. مثل ۲ پنل، ۳ پنل ، ۴ پنل یا ۵ پنل هستند. عکس های چاپ شده در این پنل ها بصورت آلبوم در اختیار مشتری قرار می گیرد و عکس سفارشی قابل چاپ نیست.

در شهر کاغذ دیواری آلبومهای زبرانو، کومار، لمون و کاما موجود می باشد.
چه نکاتی در کیفیت چاپ کاغذ دیواری پوستری مهم است

در زیباتر به نظر رسیدن یک کاغذ دیواری پوستری عوامل مختلفی دخیل هستند. در زیر برخی از این موارد را اشاره می کنیم:
۱- کیفیت عکس مورد استفاده در کاغذ دیواری پوستری

مسلماً هر اندازه عکس مورد استفاده از کیفیت بالاتری برخوردار باشد در کیفیت چاپ کاغذ دیواری پوستری تاثیر بالاتری خواهد داشت. شاید مهمترین عامل در کیفیت کاغذ دیواری پوستری همین مورد باشد. معمولاً تصاویر بالاتر از ۱۰۰dpi تصاویر قابل قبولی ارائه می دهند.
۲- کیفیت کاغذ مورد استفاده در کاغذ دیواری پوستری

جنس کاغذ مورد استفاده در کاغذ دیواری پوستری در بالاتر بودن کیفیت کار بسیار موثر است. بسته به نوع تصویر کاغذ های مناسبی وجود دارد. این تصاویر قابلیت چاپ بروی چرم، کتان و یا کاغذ های معمولی را دارند. کیفیت این کاغذها هم بسیار مهم است.
۳- کیفیت پرینترها یا چاپگرهای کاغذ دیواری پوستری

نوع چاپگر مورد استفاده تاثیر مستقیمی بر کیفیت کار چاپ کاغذ دیواری پوستری دارد. هم به لحاظ کیفیت تصویر و هم به لحاظ دقت در تناسب و خطوط کناری و همپوشانی های رل ها کنار هم این کیفیت تاثیر گذار است
۴- کیفیت رنگهای مورد استفاده در چاپگرهای کاغذ دیواری پوستری

یکی دیگر از موارد مهم کیفیت رنگ می باشد. هرچند رنگهای مرغوب قیمت بالاتری دارند ولی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی کار دارند. تفاوت قیمت کاغذ دیواری پوستری در شرکتهای ارائه دهنده این خدمات تا حدود زیادی به قیمت رنگ مصرفی بستگی دارد.
۵- نصب آن توسط نصاب حرفه ای و مجرب کاغذ دیواری پوستری

در نهایت کار را که کرد آنکه تمام کرد!

نصاب حرفه ای مجرب می تواند با یک نصب دقیق و حرفه ای کار نصب را انجام داده و یک کار حرفه ای و زیبا خلق شود و یا اینکه با بی احتیاطی و عدم دقت سبب ارائه یک کار بی کیفیت در کاغذ دیواری پوستری گردد